+370 686 79188
info@jaunareklama.lt

Individualus svetainių dizainas vs. šabloninės svetainės. Ką pasirinkti?Pastaraisiais metais eksponentiškai išaugo ir toliau auga internetinių svetainių kūrimo paslaugas teikiančių įmonių ir individualių asmenų. Vieni yra orientuoti į šabloninius web dizaino sprendimus, kiti kuria kliento poreikius ir veiklos specifiką atspindinčius individualius dizainus.

Svetainių šablonai jau turi iš karto paruoštą struktūrą, kur telieka susidėti norimą informaciją ir svetainė paruošta. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, o ko daugiau reikia?!

Bet ar tikrai tai geriausias sprendimas?

Žinoma, atsakymas priklauso nuo Jūsų tikslų. Žemiau pateikiame tiek individualaus web dizaino, tiek ir šabloninių sprendimų pliusus bei minusus.
svetainiu-individualus-dizainas-vs-sablonas

ŠABLONINĖS SVETAINĖS MINUSAI1. Identiškos svetainės.

 

Dizaino šablonai yra prieinami visiems, todėl tą patį dizainą gali nusipirkti dar begalė kitų įmonių. Žinoma, pardavėjai yra numatę galimybę, kad galite nusipirkti dizainą (žinoma sumokėjus nemažus pinigus) ir niekas negalės daugiau juo pasinaudoti. Tik reikia būti pirmiems, kurie perka šią dizaino temą. Ir žinoma pasiruošti sumokėti 50 kartų brangiau!

sablono-kaina


2. Ribotas svetainės pritaikymasNupirktą svetainės dizainą galite prisitaikyti pagal savo poreikius, t.y. susikurti reikiamus meniu, pasikeisti nuotraukas bei tekstus, pašalinti nereikalingus informacinius blokus. Tačiau dizaino šablonas dažniausiai geriausiai žiūrisi su tais blokais, kurie numatyti. Atsiradus didesniam korekcijų poreikiui gali prisireikti ir programavimo žinių. Drastiškas dizaino koregavimas, kai norima keisti struktūrą, faktiškai reikalauja svetainės perprogramavimo.

Tad renkantis šabloninį svetainės dizaino sprendimą, pirmiausia reikėtų tiksliai žinoti kaip jis būtų pritaikomas.


3. Nedraugiškas SEOSEO arba optimizavimas paieškos sistemoms neatskiriama bet kurios interneto svetainės ar el. parduotuvės dalis.

Didžioji parduodamų šablonų dalis nėra optimizuotos greičio atžvilgiu, kas yra labai svarbu. Tai vienas iš daugelio kriterijų, kurie lemia Jūsų poziciją paieškos sistemose.

Todėl renkantis šabloną reikia stengtis rinktis optimizuotą arba tiesiog papildomai investuoti į tai.


4. Programavimo klaidosNeretai suinstaliavus šabloną pasimato programavimo klaidos, kurių nesimato peržiūrint šabloną prieš pirkimą. Jei šabloną "pasileidinėjate" patys ir neturite programavimo įgūdžių, jų išspręsti dažniausiai neįmanoma.


ŠABLONINĖS SVETAINĖS PLIUSAI1. Ką matote, tą gaunate


Ieškodami dizaino šablono, iš karto matysite realų vaizdą, kokį gausite sumokėję pinigus. Tad neperkate katės maiše.

2. Mažos pradinės išlaidos


Yra daug puslapių, kuriuose galima už prieinamą kainą nusipirkti dizaino šabloną arba iš karto visą paslaugų paketą (dizainas + šablono suinstaliavimas + serveris). Taip pat yra ir nemokamų temų, tik šiuo atveju visus kitus darbus reikės atlikti pačiam arba pasisamdyti tą išmanantį specialistą.

3. Greitis


Jei nereikia didelių pritaikymo darbų, šabloninio dizaino svetainė paleidžiama labai greitai. Tiesiog suinstaliuoti, gali užtekti ir pusvalandžio. O toliau belieka pasitalpinti savo informaciją ir darbas baigtas.


PROFESIONALAUS INDIVIDUALAUS DIZAINO MINUSAI1. Brangesnis sprendimas


Profesionalus interneto svetainės ar elektroninės parduotuvės dizaino kūrimas yra ženkliai brangesnis už šabloninį sprendimą.

2. Laikas


Individualaus dizaino kūrimas yra imlus laikui. Dizainas kuriamas apgalvojant įvairius niuansus kaip spalvinė gama (dažnai tai užduoda įmonės firminis stilius, jei tokį klientas turi), struktūra, navigacija, kuri būtų patogi vartotojui, ir tuo pačiu nepamirštant įmonės išsikeltų tikslų. Šią visumą apjungę randamas individualus sprendimas.

3. Iš karto nematote galutinio vaizdo


Skirtingai nuo šabloninių svetainių, kol pamatysite svetainės galutinį vaizdą, praeis ne vienas dizaino korekcijų etapas. Be to, tai nebus iš karto interaktyvu, kaip su šabloniniu sprendimu. Dizaino maketai peržiūrai yra pateikiami paveiksliuko  formatu.


PROFESIONALAUS INDIVIDUALAUS DIZAINO PLIUSAI1. Individualus dizainas (individualumas + konsultacijos)


Profesionalūs web dizaineriai sukurs originalią, unikalią ir šiuolaikines tendencijas bei Jūsų prekinį ženklą atitinkantį dizainą. Unikalus dizainas padeda išsiskirti iš kitų ir taip parodyti, kuo Jūs esate pranašesni. Taip pat svarbu, kad kuriant individualų dizainą visada gausite argumentuotą paaiškinimą, kodėl yra siūlomas toks, o ne tiks išdėstymo/ pateikimo variantas.

2. Optimizavimas, programinio kodo validumas.


Kuriant dizainą yra galvojama ne tik apie unikalumą, paprastumą vartotojui, bet ir apie puslapio "svorį". Nuo dizaino apkrautumo priklausys puslapio krovimosi greitis, o tai yra vienas iš SEO faktorių. Taip pat dėliojant struktūrą apgalvojamas informacijos blokų/antraščių išnešimas su raktinėmis frazėmis. Taip pat programuojama atsižvelgiant į visas rekomendacijas (W3C validumas, paieškų sistemų reikalavimai)

3. Nestandartinių funkcijų programavimas


Kuriant interneto svetainę ar elektroninę parduotuvę su individualiu dizainu, paprasčiau suprogramuoti individualias funkcijas, nes apie tai yra galvojama iš karto. Jei tos funkcijos nėra numatyta šablone, dažnai prisireikia ne tik statymo, bet ir griovimo darbų.